magazynapetyt.pl

Strona poświęcona tematyce zdrowia i sportu.

Lifestyle

Jak zorganizować niewielkie przyjęcie weselne?

Jak zorganizować niewielkie przyjęcie weselne?

Organizacja wesela to nie lada wzywanie, dlatego wiele osób rezygnuje z hucznego przyjęcia na rzecz skromnej uroczystości w gronie najbliższych osób. Jednak małe przyjęcie również wymaga odpowiedniego zaplanowania i dobrej organizacji. Dla osoby, która nigdy wcześniej nie organizowała tego typu imprezy, może być to dość spore przedsięwzięcie. Absolutnie nie należy się negatywnie nastawiać i zrażać. O tym w jaki sposób podejść do organizacji niewielkiego przyjęcia przeczytasz w mini poradniku, który znajduje się poniżej.

Najważniejszy jest czas

Planując ślub i przyjęcie weselne nie należy odkładać tego w czasie. Gdy już zdecydujemy się na zawarcie związku małżeńskiego, należy jak najszybciej zarezerwować datę w kościele, czy urzędzie stanu cywilnego. Im odleglejsza będzie data, tym będziemy mieć więcej możliwości co do miejsca i godziny. Rezerwacja z wyprzedzeniem nie jest istotna jedynie w przypadku dużego wesela, również gdy planujemy jedynie skromną uroczystość, ważne jest aby odpowiednio wcześniej zabukować miejsce. Restauracja na obiad weselny jest nie mniej ważna niż sala weselna. Gdy pomyślimy o tym odpowiednio wcześnie, będziemy mieć spory wybór. W ten sposób uda nam się sprawnie, krok po kroku przejść cały proces planowania i załatwiania.

Od listy gości, aż po weselny toast…

Niewielkie przyjęcie jest wydarzeniem równie wyczekiwanym jak duże wesele, dlatego jego organizacja wymaga tak samo pewnego planu, zgodnie z którym będziemy działać. Małe przyjęcie nie jest tak angażujące i pochłaniające, jak pełnowymiarowe wesele, ale warto do tematu podejść równie profesjonalnie. Podstawą są tu oczekiwania. Co to oznacza? Oznacza to, że organizację należy zacząć od wspólnego omówienia oczekiwań, które mamy wraz z partnerem względem tego wydarzenie. Ustalenie miejsca, restauracja w Garnizonie, ulubiona knajpa pod miastem? Mamy tu dowolność, a wybór lokalu to odstawa. Kolejną sprawą jest spisanie listy gości. Nawet najmniejsze przyjęcie wymaga zastanowienia się, gdyż również w tym wypadku można kogoś pominąć. Dodatkowo do wybranej restauracji należy iść z określoną wcześniej liczbą osób. Kolejnymi krokami będzie wybór menu, tortu lub deseru, ewentualnych dekoracji oraz voucher do restauracji (kliknij tutaj). Jeśli od początku będziemy mieli wizję dotyczącą tego wydarzenia, ustalenie szczegółów z pomocą osoby, która jest za to odpowiedzialna w miejscu, do którego się wybierzemy, będzie naprawdę proste. Organizując niewielkie przyjęcie w ten sposób możemy być pewni, że ten dzień będzie dla nas niezapomniany.

Udostępnij