magazynapetyt.pl

Strona poświęcona tematyce zdrowia i sportu.

Turystyka

Plecak dla turysty

Plecak dla turysty

Plecaki turystyczne zaprojektowano z myślą o wymagających wycieczkach oraz wyprawach w góry czy pieszym podróżowaniu przez świat. W tej jakże szerokiej kategorii znaleźć można zarówno modele, których pojemność pozwala na zaplanowanie noclegu poza domem, ale także plecaki stworzone z myślą o jednodniowej wycieczce, czy weekendowym wielokilometrowym marszu.

Jakie rodzaje plecaków wyróżniamy?

Pod pojęciem plecaka dla turysty znajdziemy również niewielkie plecaki hikingowe, których głównym założeniem jest zmieszczenie jedynie najpotrzebniejszego, niezwykle lekkiego sprzętu. Duży plecak dla turysty poprzez swoją pojemność przyda się każdemu, kto planuje dłuższy wyjazd, czy nawet wakacyjny obóz, dzięki czemu zmieści się w nim coś więcej aniżeli kurta lub termos. Z kolei mały oferuje lekkość i swobodę w poruszaniu się. Jednak wszystkie plecaki turystyczne, bez względu na wielkość oraz zastosowanie oferują jednakowy komfort i wygodę użytkowania oraz niesamowitą trwałość połączoną z niezawodnością.

Jakiej pojemności plecak dla turysty najlepiej wybrać?

Najmniejsze z plecaków turystycznych o pojemności 10 i 15l pozwolą na spakowanie tych najbardziej niezbędnych przedmiotów. Posiadając do dyspozycji główną komorę oraz małe, liczne kieszonki na różne cenne drobiazgi lub elastyczne kieszenie na butelki, będziemy w stanie spakować wystarczający zapas wody, jedzenia i innych przekąsek, a także kurtkę przeciwdeszczową lub ciepłą bluzę. Plecak ten pozwoli na szybkie poruszanie się w terenie. Plecaki z kategorii pojemnościowej 20 i 30l pozwolą na kompletne spakowanie się na jednodniowy wypad w góry. Zmieścimy w nim wszystko, co powinno nam się przydać podczas kilkugodzinnej wędrówki po górskich szlakach z planowanym przystankiem w schronisku. W tej kategorii plecaków warto zainwestować również specjalny bukłak, który można przytroczyć do plecaka.
Plecaki 40 i 50 litrów pozwolą zaś na pełny komfort pakowania się na dłuższe wyjazdy z noclegami w schroniskach, pod namiotami czy tarpami. Do standardowego wyposażenia można więc z powodzeniem dorzucić zapas, który pozwoli komfortowo przetrwać kolejne dni.
Zaś plecaki o pojemnościach od 45 do 55 litrów pozwoli dodatkowo zmieścić 10 kg dodatkowego sprzętu, dając tym samym możliwości wygodnego przenoszenia.
Rzecz jasna istnieją również plecaki o znacznie większej pojemności, do której zaliczyć można te, które posiadają od 60 aż do nawet 100 litrów, które produkowane są wyłącznie w wersji dla mężczyzn. Wykorzystuje się ich wyłącznie do dłuższych podróży. Plecaki te prócz wszystkich sprzętów pozwolą również dostatni zapas jedzenia oraz wody.

Udostępnij