magazynapetyt.pl

Strona poświęcona tematyce zdrowia i sportu.

Lifestyle

Czym cechuje się fryzura retro?

Czym cechuje się fryzura retro?

Fryzura retro to idealna propozycja na tak zwane wielkie wyjście. Może ona bowiem posiadać staranne i misterne upięcia, jak również romantyczne fale. Tego typu fryzury zdecydowanie najlepiej prezentują się na włosach długich, ale mogą być również wykonywane na włosach nieco krótszych.

Na jakie fryzury retro warto się zdecydować?

Fryzura retro w stylu lat 20. cechuje się romantycznymi falami oraz starannie wypielęgnowanymi włosami. Dzięki temu są one pełne blasku. Fryzura powinna być wykonywana z użyciem spinek do włosów oraz mocnego lakieru. Spinki są wykorzystywane do przytrzymania włosów w pożądanym położeniu podczas stylizacji fryzury. Następnie mogą być usunięte. Fale mogą być również wykonywane za pomocą wałków, suszarki i szczotki. Fryzura powinna być w tym wypadku również utrwalona za pomocą mocnego lakieru.

Jakie inne fryzury retro są polecane?

W modny obecnie styl retro wpisują się nie tylko romantyczne fale, ale również loki. Mogą być one wykonywane w stylu lat 40. Wówczas konieczne jest zastosowanie lokówki oraz skuteczne utrwalenie skrętu włosów za pomocą lakieru. W celu uzyskania bardziej naturalnego wyglądu, fryzurę należy przeczesać palcami. W trendach retro nie powinno również zabraknąć objętości. W celu jej uzyskania warto na mokre włosy nałożyć piankę lub inny produkt nadający włosom objętości, a następnie należy użyć dużych wałków do stylizacji na ciepło. W ramach stylizacji w stylu retro można również z powodzeniem wykorzystywać upięcia. Kwintesencją stylu retro jest w tym przypadku tak zwany banan. W celu jego wykonania należy w pierwszej kolejności starannie wysuszyć włosy, a następnie nanieść na poszczególne pasma dość dużą ilość lakieru. Włosy przy głowie powinny być gładko zaczesywane, a następne zwinięte w rulon i upięte tuż przy skórze głowy. Podczas stylizacji włosów warto zastosować prostownicę, która umożliwi uzyskanie idealnie gładkich pasm włosów. Fryzura na koniec powinna być utrwalona za pomocą rozpylonego lakieru. Kobiety o nieco dłuższych włosach mogą również stawiać na fryzury z przedziałkiem. W tym przypadku delikatnie opadające na twarz włosy prezentują się bardzo romantycznie i zmysłowo. Co ważne, nie powinny wyglądać one na mocno wystylizowane. W zamian za to ich wygląd powinien być możliwie naturalny. W celu wykonania fryzury należy zrobić przedziałek, a włosy skręcać od strony ich końców za pomocą lokówki. Nie powinny być one skręcane na całej swojej długości i jedynie delikatnie utrwalane za pomocą mgiełki lakieru.

Udostępnij