magazynapetyt.pl

Strona poświęcona tematyce zdrowia i sportu.

Lifestyle

Ćwiczenia z gumami mini band

Ćwiczenia z gumami mini band

Gumy Mini band należą do najbardziej wszechstronnych, wygodnych oraz ekonomicznych sposobów ku przeprowadzeniu różnorodnych oraz efektywnych treningów. Wiele osób znajdzie doskonałe zastosowanie tych gum przy zaangażowaniu do pracy mięśni brzucha, lecz rozwiązanie te znajdzie również swoich zwolenników wśród osób po kontuzjach, czy modelujących sylwetkę oraz poprawiających dynamikę swojego ciała.

Zalety ćwiczeń z gumami

Ćwiczenia z gumami Mini band przynoszą wiele korzyści, dlatego korzysta z nich tak wielu profesjonalnych sportowców.
Sekretem sukcesu tych akcesoriów do ćwiczeń jest ich doskonała skuteczność, a także to, iż ćwiczenia z ich pomocą można przeprowadzić dosłownie wszędzie, ponieważ nie zajmują wiele miejsca w torbach podróżnych czy plecakach.
Ćwiczeń z gumami Mini band jest setki, a ich zakres ogranicza wyłącznie wyobraźnia użytkowników. Wykorzystując ćwiczenia z gumami Mini band zaangażujemy ramiona, nogi, brzuch, barki oraz plecy, a atmosfera przyjaznej intensywności przyczyni się do szybkiego spalenia nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz ogólnej poprawy metabolizmu.

Przykładowe ćwiczenia z gumami mini band

Dobrym ćwiczeniem z gumami Mini band będzie umieszczenie jednej z nich na udach powyżej zgięcia kolan, a drugiej na dłoniach. Ćwiczenie należy rozpocząć od wyprostowania ramion oraz wyciągnięcia ich nad głowę. W tej pozycji należy wykonywać przysiady pamiętając cały czas o tym, aby gumy nie traciły swojego napięcia. Ważnym jest również aby patrzeć przed siebie, a tułów utrzymywać w linii prostej.

Inne ćwiczenia z gumami Mini band polegają na położeniu się na brzuchu oraz umieszczeniu gumy na dłoniach. Należy wyprostować ręce tak, aby stały się one przedłużeniem ciała. Przez cały okres trwania ćwiczenia głowa powinna być skierowana w dół. W takiej pozycji przyciągamy ramiona w kierunku bioder przy jednoczesnym ściąganiu łopatek. W momencie uczucia oporu, ruch należy wstrzymać na czas około sekundy lub dwóch. Należy mieć również na uwadze to, aby łokcie, ramiona i dłonie trzymać tak wysoko, aby znajdowały się nad linią bioder.

Kolejne z wielu ćwiczeń polega na położeniu się na plecach z rękami wyciągniętymi w kierunku sufitu oraz kolanami zgiętymi pod kątem 90 stopni. Ramiona powinny być utrzymywane w wyprostowaniu, łydki równolegle do podłogi a palce stóp należy skierować ku górze. Gumy Mini band należy umieścić na dłoniach i stopach. W takiej pozycji opuszczamy jedną z nóg do podłogi i wracamy do pozycji wyjściowej, pamiętając rzecz jasna, aby gumy pozostawały cały czas napięte. W kolejnych seriach należy zmieniać strony.

Udostępnij