magazynapetyt.pl

Strona poświęcona tematyce zdrowia i sportu.

Sport

Jak zbudować sylwetkę na lato?

Jak zbudować sylwetkę na lato?

Zbliża się koniec roku, a z nim czas noworocznych postanowień. Jednym z takich postanowień jest, dość często, postanowienie chodzenia na siłownię. Jednak samo chodzenie na siłownię może nie przydać się na wiele, kiedy nie wiemy jak ćwiczyć.

Trener personalny

Można czytać artykuły na ten temat. Można oglądać kursy instruktorów na YouTube. Można w końcu wynająć trenera personalnego. Pierwsze dwie wymienione propozycje będą oczywiście najtańsze, ale mogą okazać się najmniej skuteczne. Natomiast trener personalny najlepiej wyjaśni nam i pokarze jak wykonywać ćwiczenie. Dobry trener personalny ułoży także dietę, a przynajmniej zaproponuje plan żywieniowy. Wreszcie taki instruktor przekaże także wiedzę, jakie partie mięśni ćwiczyć razem. Jest to bardzo istotne dla rozwoju sylwetki.

Niestety kierując się tylko chęcią zrzucenia kilogramów, niektórym wydaje się, że wystarczy chodzić na siłownię i dobrze się spocić. Są też tacy, którzy chcąc uzyskać wymarzoną sylwetkę, posiłkują się tylko wiedzą kolegów i znajomych. To duży błąd. Takim postępowaniem można sobie zaszkodzić. Bardzo istotne jest to aby wiedzieć jak ćwiczyć. Które ćwiczenia wykonywać w jakiej kolejności. Czego nie robić, gdy mamy problemy ze stawami. W takim wypadu można ćwiczyć, ale trzeba zmienić sposób ćwiczeń czy urządzenia, z których korzystamy.

Dieta

Bardzo ważnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest oczywiście dieta. Samo chodzenie na siłownię i dźwiganie coraz większych ciężarów nie zda się na wiele, jeśli nie będziemy przestrzegać odpowiedniej diety. Doświadczeni trenerzy mówią, że mięśnie buduje się w kuchni. I jest w tym wiele prawdy. Jednak nie wystarczy jeść. W przypadku odchudzania niektórzy nawet sądzą, że należy jeść mniej. Nic bardziej mylnego. Kiedy nie jemy, organizm magazynuje tłuszcz i nasz wysiłek idzie na marne. Poza tym do ćwiczeń potrzebna nam jest energia. A jedzenie właśnie to energia. Bez odpowiednio dobrej diety nie zbudujemy również wymarzonej masy mięśniowej.

Wiedza i zdrowe podejście

Jak widać budowanie sylwetki na lato, a raczej na plażę, może nie być takie proste i łatwe. Ale może być przyjemne. Będzie również zdrowe, jeżeli oczywiście podchodzimy do tego z głową. Niezbędna jest też do tego wiedza. Dzięki takiej wiedzy nie zrobimy sobie krzywdy, a na pewno poprawimy swoje życie. Rozpoczynając budowę sylwetki na lato, warto najpierw zrobić dobre rozeznanie. Warto na pewno skorzystać z pomocy doświadczonego trenera oraz dietetyka. Można w tym celu również szukać informacji na własną rękę. Jednak w takim przypadku, należy dobrze zweryfikować to o czym np. czytamy. Czy trenerowi, który pokazuje ćwiczenia w internecie, można zaufać? Czy dieta, którą znaleźliśmy, będzie dobra dla naszego zdrowia? Jeżeli nie będziemy poprawnie wykonywać ćwiczeń, będziemy mieli nieodpowiednio dobraną dietę – możemy szybko zniechęcić się do osiągnięcia wybranego celu.

Udostępnij