magazynapetyt.pl

Strona poświęcona tematyce zdrowia i sportu.

Lifestyle

Czy warto mieć ombre krótkie włosy?

Czy warto mieć ombre krótkie włosy?

Bardzo popularne jest obecnie ombre na krótszych włosach. Jak się okazuje modne od wielu lat przejście nie tylko na dłuższych włosach wygląda bardzo efektownie – jest to świetnie rozwiązanie także dla kobiet, które są miłośniczkami krótkich fryzur. Warto zaznaczyć, że ombre świetnie podkreśla warstwowe cięcie, a zwłaszcza fryzurę z grzywką, bowl cut bądź irokezem. Krótsze fryzury z ombre nabierają życia oraz prezentują się o wiele bardziej efektownie niż włosy w jednolitym kolorze. Nie trzeba stawiać od razu na klasyczne blond ombre na ciemnych włosach.

Propozycje fryzur

Mimo tego że ombre hair możemy uzyskać na długich oraz prostych włosach, a także mocno podkręconych o długości do pasa, to na krótkich włosach tego typu koloryzacja wypada także dobrze. Jednakże w przypadku krótkich kosmyków ciekawą alternatywą jest sombre hair, bowiem jest to mniej inwazyjna koloryzacja o subtelnych efektach. Aby ombre oraz sombre hair, jak najlepiej się prezentowały na krótkich włosach, to kosmyki trzeba unosić tuż u nasady. Możemy to robić przy pomocy specjalnej szczotki, wałków bądź lokówki. Dobrze będzie pamiętać o zastosowaniu kosmetyków, które utrwalają fryzurę oraz nie obciążają za bardzo włosów. Trzeba też wspomnieć o tym, że w przypadku mocno ściętych włosów dobrze będzie kosmyki zaczesać na bok z asymetryczną grzywką oraz zastosować koloryzację ombre.

Ombre krótkie włosy

Należy pamiętać, że ombre hair jest koloryzacją obejmującą jedynie końcówki włosów – z tego powodu jest to dużo mniej inwazyjna metoda od tradycyjnego farbowania. Warto podkreślić, że ombre hair nie wymagać będą odnawiania regularnego – jest to znakomity sposób na odrosty. Ponadto ombre hair jest świetnym wyborem dla pań o krótszych włosach, które chcą uzyskać bardzo wyrazisty efekt na kosmetykach – ostateczny rezultat tego typu koloryzacji będzie zdecydowanie intensywniejszy od tego, który jest osiągany przy tradycyjnym farbowaniu. Bardzo istotne jest również to, że otrzymanego koloru nie będzie trzeba często odświeżać – z tego powodu sporo kobiet korzysta z tej bardzo wygodne opcji koloryzacji. Warto zaznaczyć, że ombre świetnie wypada na krótkich oraz ciemnych włosach, które tworzą świetny kontrast z dużo jaśniejszymi końcówkami. Ponadto na ombre hair powinny zdecydować się przede wszystkim posiadaczki krótszych włosów, które cenią sobie wyraziste fryzury. Jednakże żeby zbyt duża różnica w odcieniach poszczególnych kosmetyków nie wydawała się nazbyt płaska, to włosy dobrze będzie podkręcić, aby dodać im większej objętości.

Udostępnij