magazynapetyt.pl

Strona poświęcona tematyce zdrowia i sportu.

Lifestyle

Porowatość włosów test – dlaczego warto go zrobić?

Porowatość włosów test – dlaczego warto go zrobić?

Gdy odkryje się potrzeby swoich włosów, można dostarczyć im prawidłową pielęgnację, dzięki czemu z tygodnia na tydzień będą się lepiej prezentować. Warto sobie to uświadomić i już teraz przyjrzeć się temu, jak włosy prezentują się w różnych warunkach pogodowych. W ten sposób można określić porowatość włosów. Poniżej więcej na ten temat.

Porowatość włosów test

W jaki sposób zrobić test, dzięki któremu uda się odpowiedzieć na pytanie o to, jaką porowatość mają włosy? Nie jest to wcale takie trudne. Wystarczy trzymać się kilku wytycznych, aby samodzielnie odpowiedzieć na to pytanie. Czym jest natomiast porowatość włosów? W ten sposób określa stopień, w jakim łuski włosowe, które zbudowane są z białek oraz kwasów tłuszczowych, odchylają się. Włosy możemy określić jako niskoporowate, średnioporowate oraz wysokoporowate. Jest to uwarunkowane zarówno czynnikami genetycznymi, jak też sposobami postępowania z włosami. Przykładowo różnego rodzaju agresywne zabiegi stylizacyjne, takie jak bardzo częste prostowanie włosów czy też ich rozjaśnianie, mogą doprowadzić do tego, że zmieni się struktura włosów.

Jak określić porowatość włosów?

Jak zatem określić, jaki rodzaj włosów się posiada? Po pierwsze warto im się przyjrzeć i ocenić, czy są gładkie i lśniące, czy może mają tendencję do puszenia się lub skrętu. Z reguły włosy mocno kręcące się są to włosy wysokoporowate. Drugą cenną wskazówką może być reakcje włosów na pogodę, na przykład wilgotność powietrza. Często włosy średnioporowate lub wysokoporowate w takich warunkach atmosferycznych zaczynają skręcać się, puszyć. Jeżeli taki sposób oceny stanu włosa jest jednak zbyt trudny, zawsze można wykonać test, polegający na odpowiedzi na kilka podstawowych pytań. Dostępne są darmowe testy w internecie, z których warto skorzystać. Dodatkowo można też skonsultować się z fryzjerką, która zna się nie tylko na strzyżeniu włosów, ale również ich pielęgnacji. Pomoże ona w odpowiedzi na pytanie o to, jaką porowartością wykazują się włosy oraz dobierze prawidłowe kosmetyki.

Dlaczego warto określić porowatość włosów?

Jeśli prawidłowo określa się porowatość włosów, można lepiej wpływać na ich pielęgnację. Przykładowo włosy niskoporowate nie mogą być zbyt mocno obciążone kosmetykami wygładzającymi, nawilżającymi, ponieważ może to doprowadzić do ich zbyt dużego obciążenia. Nie będą estetycznie wyglądać, wręcz odwrotnie, będąc smętnie zwisać wokół twarzy sprawiając wrażenie przetłuszczonych. Włosy średnioporowate i wysokoporowate potrzebują innych kosmetyków odżywczych, o czym również warto wiedzieć.

Udostępnij