magazynapetyt.pl

Strona poświęcona tematyce zdrowia i sportu.

Lifestyle

Usunięcie blizn – 3 sposoby

Usunięcie blizn – 3 sposoby

Chociaż blizny tworzą historię naszego życia, zazwyczaj chcemy się ich pozbyć. Pozostałości po ranach w widocznych miejscach są źródłem kompleksów, bo, jak wiadomo, każdy woli mieć gładką skórę pozbawioną niedoskonałości. Istnieje kilka sposób na pozbycie się blizn, mniej i bardziej skutecznych. W przypadku domowych sposobów warto pamiętać, że naturalne metody najlepiej redukują świeże blizny. Te, które są na naszym ciele od wielu lat, należy leczyć medycznie.

Naturalne sposoby na usuwanie blizn – aloes, miód i nie tylko

Niektóre rośliny i naturalne produkty mają niesamowitą moc regenerującą – występują w każdych dobrych kosmetykach do pielęgnacji twarzy. Z tego względu warto korzystać z nich także podczas procesu usunięcie blizn. Działanie regenerujące i poprawiające elastyczność skóry odkryjemy w aloesie, oleju kokosowym i w miodzie. Dużą popularnością cieszy się także olejek różany, który ma wysoką zawartość przeciwutleniaczy i kwasów tłuszczowych, istotnych w leczeniu blizn. A cebula? Naturalny wyciąg cebuli jest bogaty w witaminę C, która skutecznie odżywia i pobudza skórę pokrytą bliznami do regeneracji. Wymienione produkty przyspieszają proces gojenia i mają mnóstwo witamin, jednak działają przede wszystkim na świeżo powstałe blizny. A to dopiero początek sposobów na usunięcie blizn.

Apteczne maści i kremy na blizny

Istotną kwestią przy leczeniu blizn jest kolagen. Kolagen odbudowuje prawidłową strukturę skóry, dlatego jest ważnym składnikiem w maściach i kremach dedykowanym bliznom. Natomiast retinol, inny składnik czeto przewija się w składach medycznych kosmetyków szczególnie dla blizn potrądzikowych, napędza produkcję kolagenu i stymuluje skórę do rozjaśnienia oraz wyrównania. Jeśli zmagacie się z bliznami, warto udać się do apteki i zapytać o produkty, które zawierają wymienione składniki.

Medyczne usunięcie blizn

Niektóre blizny wymagają wsparcia medycyny estetycznej. Wybór zabiegów usuwających blizny jest rekomendowany szczególnie przy dużych bliznach, a także tych wieloletnich. Medycyna estetyczna oferuje wiele metod, które skutecznie wyrównują fakturę skóry z niedoskonałościami. Wśród nich znajdziemy m.in. peelingi chemiczne, mechaniczne i zastrzyki z kwasu hialuronowego. Jednak najskuteczniejsze w walce z bliznami są najnowsze technologie laserowe, które bez ingerencji w ciało całkowicie redukują widoczność blizny. Warszawski gabinet medycyny estetycznej Wellclinic to jedno z nielicznych miejsc, które operuje sprzętem z najwyższej pod względem jakości, mianowicie platformą Fotona Dynamis Sp Pro.

Platforma laserowa Fotona Dynamos Sp Pro całkowicie usuwa bliznę z wybranego przez pacjenta obszaru ciała. Wiązka lasera wygładza skórę i wyrównuje jej koloryt, dzięki czemu po wizycie blizna jest niewidoczna. Terapia jest krótka i skuteczna, co więcej nie wymaga od pacjenta długiego i bolesnego okresu rekonwalescencji. W przeciwieństwie do domowych sposobów, zabieg daje pewność, że blizny nie będą widoczne. Warto skonsultować się z lekarzami w Wellclinic, którzy w zależności od kondycji skóry, dobierają specjalny program zabiegowy dla pacjentów zmagających się z blizną lub bliznami.

Udostępnij