magazynapetyt.pl

Strona poświęcona tematyce zdrowia i sportu.

Lifestyle

Ciepły napój na szlaku

Ciepły napój na szlaku

Trekking w górach, długie spacery po lesie czy wielogodzinne zwiedzanie europejskich miast – wszystkie te aktywności wymagają od nas dobrego samopoczucia oraz regularnego nawadniania. Warto zawsze mieć przy sobie wodę w butelce, a jeszcze lepiej coś ciepłego do picia. Doceni to spacerowicz, sportowiec oraz każda osoba spędzająca aktywnie czas na otwartej przestrzeni, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Tutaj, z pomocą przychodzą profesjonalne termosy turystyczne.

Na jaki termos się zdecydować?

Wybór takich termosów jest bardzo szeroki. Zależy on jednak od indywidualnych preferencji kupującego. W ofercie możemy znaleźć modele o różnych grubościach ścianek, objętości wkładu oraz o różnym korku. Przy wyborze odpowiedniego termosu warto zwrócić uwagę, aby jego ścianki były możliwie cienkie oraz dobrze odbijały światło. Takie zabiegi pozwalają ograniczyć wymianę ciepła pomiędzy termosem a otoczeniem zewnętrznym. Kolejnym ważnym aspektem jest korek – powinien być on maksymalnie szczelny, aby uniknąć rozlania się napoju oraz utraty jego temperatury. Najczęściej, w ofercie sklepów dla podróżników oraz sklepów internetowych, znaleźć możemy termosy z zamontowanymi korkami z gwintem, automatycznymi lub hybrydowymi, czyli łączącymi cechy dwóch wcześniejszych typów. Takie rozwiązanie pozwala na dowolność w użytkowaniu termosu. Wiele osób decyduje się na korek automatyczny otwierany przyciśnięciem guzika. Niestety ten system bywa zawodny i czasem ulega awarii. Ze względu na mały otwór pozwala jednak ograniczyć spadek temperatury płynu. Korek z gwintem zaś, jest w 100% niezawodny, bowiem polega na odkręceniu go siłą mięśni użytkownika. Przy tym rozwiązaniu musimy jednak liczyć się ze znaczącą utratą ciepła, ponieważ otwór po odkręceniu jest dość duży.

Praktyczność termosów w podróży

Profesjonalne termosy turystyczne występują w wielu wariantach kolorystycznych. Warto wybrać taki model, który podoba nam się najbardziej i będzie doskonale uzupełniał nasz podróżniczy ekwipunek. Nie jest bowiem tajemnicą, że kiedy coś cieszy nasze oczy to sięgamy po daną rzecz znacznie częściej. Nie należy zapominać również o praktyczności termosu turystycznego, który powinien pewnie trzymać się naszej dłoni. Tutaj, najlepszym wyborem może okazać się termos stalowy z dodatkową warstwą silikonu bądź innego tworzywa, które zwiększy przyczepność produktu. Co więcej, warto rozważyć zakup termosu, który będzie posiadał dwa kubki. Dzięki temu będziemy mogli poczęstować napojem innych uczestników podróży.

Profesjonalne termosy turystyczne to niezbędnik każdej osoby, która uwielbia długie wyprawy w górach, lesie bądź innych terenach.

Udostępnij