magazynapetyt.pl

Strona poświęcona tematyce zdrowia i sportu.

Sport

Rakiety tenisowe – o czym pamiętać przed kupnem?

Rakiety tenisowe – o czym pamiętać przed kupnem?

Chcesz zdecydować się na zakup nowoczesnej rakiety do tenisa? Zobacz, o czym powinno się wtedy pamiętać!

Obecnie w sklepach na kupujących czeka mnóstwo rakiet tenisowych. Gdy planuje się zakupienie wyposażenia jak oferowana przez firmę Head, Karakal czy Babolat rakieta, konieczne będzie przede wszystkim uwzględnienie jej parametrów technicznych i dopasowanie sprzętu do własnych potrzeb i wymagań. 

Jak dobrać rakietę tenisową?

Rakiety tenisowe o różne rodzaje sprzętów i nie każdy początkujący tenisista zdaje sobie sprawę z tego, że mają one bardzo dużo parametrów opisujących ich budowę. Przekłada się to również na ich pracę i tym samym na efektywność podczas gry.

Właśnie dlatego inne rodzaje rakiet tenisowych rekomendowane są dla początkujących osób, inne natomiast dla tych posiadających większe doświadczenie. 

Gdy rakieta tenisowa nie będzie odpowiednio dobrana, w takim przypadku gra w tenisa może być mniej przyjemna i skuteczna. Rakieta może w takiej sytuacji powodować trudności w odbiorze piłek, może szybko męczyć rękę i w związku z tym powodować też jej dolegliwości bólowe.

Przed zakupem sprzętu jak dostępna w ofercie firmy Babolat rakieta czy też rakiet innych marek, trzeba będzie zatem uwzględnić parę ważnych kwestii.

Na co patrzeć, gdy kupuje się rakietę tenisową?

Każdą rakietę tenisową można opisać za pomocą podstawowych parametrów. Zaliczane są do nich przede wszystkim:

1. Materiał

Bardzo istotnym czynnikiem przy zakupie rakiety tenisowej jest jej materiał. Taki sprzęt produkuje się bowiem z różnych rodzajów materiałów, co przekłada się głównie na ciężar rakiety oraz na to, jak amortyzuje ona wstrząsy.

Generalnie nie zaleca się korzystania z rakiet tenisowych wykonanych z aluminium. Są lekkie, ale za to przenoszą wstrząsy na dłoń, dlatego powodują jej szybki ból. O wiele lepszym wyborem dla początkujących graczy będą rakiety grafitowe i kompozytowe z grafitu. Zaawansowani gracze często wybierają też rakiety carbonowe.

2. Ciężar

Rakiety tenisowe mogą mieć zróżnicowaną wagę, co przekłada się również na ich komfort użytkowania.

Dla osób początkujących polecane są przede wszystkim rakiety lżejsze, które nie będą aż tak męczyły rąk jak te cięższe. Doświadczeni zawodnicy często natomiast wybierają cięższe rakiety, ponieważ dają one mocniejsze odbicia.

3. Wielkość główki rakiety

Większe główki rakiet tenisowych rekomendowane są w przypadku graczy rozpoczynających swoją przygodę z tenisem. Wtedy można łatwiej nauczyć się odbiorów i serwowania. Pozwalają one również na uniknięcie wielu błędów przy odbiorach.

Gdzie warto kupić rakietę tenisową?

Gdy chce się zakupić sprzęt jak oferowana przez Babolat rakieta lub rakietę innej marki, w takim przypadku warto wybrać dobry sklep. Można wówczas uzyskać w nim dostęp do szerokiej gamy produktów oraz dodatkowo otrzymać fachowe wsparcie przy wyborze.

Dzisiaj zakupienie rakiety tenisowej jest możliwe również w internecie, dlatego można uzyskać dostęp do wielu modeli bez konieczności wychodzenia z domu. Można też wtedy bardzo łatwo porównać parametry wielu sprzętów, aby wybrać taki, który najlepiej sprawdzi się podczas gry.

Udostępnij