magazynapetyt.pl

Strona poświęcona tematyce zdrowia i sportu.

Lifestyle

Jaki obiad będzie lekkostrawny?

Jaki obiad będzie lekkostrawny?

Wszyscy chcemy dbać o swoje zdrowie, dlatego świadomie wybieramy artykuły spożywcze, które powinny dostarczać nam energii i wartości odżywczych. Czasem nie wiemy, co kupić i brakuje nam pomysłów na dobrze zbilansowane posiłki. Dziś podpowiadamy, co warto wiedzieć o diecie lekkostrawnej i kiedy warto ją stosować.

Zrezygnuj z niektórych potraw

Niektóre osoby mają problem z żołądkiem, a trawienie tłustych pokarmów jest dla nich wyzwaniem. Oczywiście dobrze jest się zastanowić nad przyczyną, a potem leczyć przykre dolegliwości. Czasem najlepszym wyborem jest właściwa dieta. Zacznij od gotowania warzyw lub przygotowywania ich na parze. Możesz być zaskoczony tym, jak dobrze smakują.
Postaraj się zrezygnować ze zbyt tłustych, smażonych potraw, które niepotrzebnie obciążają wątrobę. Lekkostrawny obiad może też zaspokoić głód. Jeśli jesz częściej niewielkie porcje posiłków, na pewno szybko zauważysz efekty w postaci optymalnego trawienia, mniejszego zmęczenia i ogólnie znacznie lepszego samopoczucia. Przyznasz więc, że warto spróbować.

Zróżnicowana dieta

Wcale nie musisz wydawać mnóstwo pieniędzy na zróżnicowaną dietę. Świeże warzywa, kasze, ryż i owoce nie są drogie, a z tych produktów możesz przygotować pyszne dania np. zupy krem, przekąski i pełnowartościowe dania obiadowe.
Warto na pewno odkryć potencjał warzyw, które zawierają mnóstwo witamin i mikroelementów. Włączenie do swojej diety produktów, których do tej pory nie jedliśmy jest strzałem w dziesiątkę. Oczywiście dieta lekkostrawna nie musi oznaczać, że wyeliminujemy całe grupy produktów. Najlepiej jest kierować się rozsądkiem. Od czasu do czasu smaczny deser nie zaszkodzi, ale trzeba konsekwentnie trzymać się zasad i jeść systematycznie. Najlepsze efekty przynosi samodzielne gotowanie. Wtedy mamy pewność, że produkty których używamy są wysokiej jakości, a danie przygotowane zgodnie z naszym wyczuciem smaku.

Każdy z nas lubi nieco inne jedzenie, ale wszyscy wiemy, jak ważne jest stosowanie się do zasad zdrowego odżywiania. Jeśli teraz jest to dla Ciebie wyzwaniem, dobrze będzie zastanowić się, jak zamienić szkodliwe nawyki żywieniowe na bardziej rozsądne. Trzeba również pamiętać o tym, jak duże znaczenie ma sport. Aktywność fizyczna pozwala nam spalać kalorie, a więc nasza sylwetka będzie znacznie bardziej atrakcyjna jeśli połączymy jadłospis z dawką ruchu. Najlepiej wybrać taki sport, który sprawia nam przyjemność. Wtedy jest większa szansa, że uda nam się uczynić go niezbędnym elementem swojej codzienności. Nawet jeśli masz niewiele czasu, warto zadbać o siebie kompleksowo.

Udostępnij