magazynapetyt.pl

Strona poświęcona tematyce zdrowia i sportu.

Lifestyle

Sprawdzone sposoby na nawilżanie włosów

Sprawdzone sposoby na nawilżanie włosów

Suche i pozbawione blasku włosy można przywrócić do życia decydując się na ich silne nawilżanie. Pojedynczy zabieg nawilżający może nie być skuteczny, regularność z pewnością przyczyni się jednak do tego, że włosy przestaną się puszyć i będą sprawiać wrażenie zdrowszych. Jak zatem przeprowadzić nawilżanie włosów, aby zabieg okazał się satysfakcjonujący?

Źródła problemu suchych włosów

Nie ma tylko jednego czynnika, który przyczyniałby się do łatwego puszenia się włosów. Utrata wody może mieć co najmniej kilka źródeł. Problem zwykle kojarzymy z częstymi zabiegami, w czasie których konieczne jest zastosowanie wysokiej temperatury, a więc choćby z prostowaniem włosów oraz z ich kręceniem. Suchość włosów może być jednak spowodowana także ich częstym farbowaniem zwłaszcza, jeśli stosuje się w tym celu klasyczne farby koloryzujące. Nie można zapominać także o tym, że suche i łamliwe włosy bywają efektem błędów pielęgnacyjnych. Tu warto wspomnieć choćby o tendencji do mycia ich niewłaściwym szamponem oraz wystawiania bez żadnej ochrony na działanie promieni słonecznych.

Sprawdzone kosmetyki nawilżające włosy

Pierwszym krokiem na drodze do nawilżenia włosów jest zrezygnowanie z kilku niezdrowych nawyków niebezpiecznych zwłaszcza dlatego, że nie mamy świadomości tego, jak potrafią być one zgubne. Tu na pierwszy plan wysuwa się rezygnacja z częstego używania tych narzędzi, które stylizują włosy na gorąco. Warto zrezygnować także z mycia włosów w bardzo gorącej wodzie. W niektórych poradnikach można przeczytać także o rezygnacji z jakiejkolwiek stylizacji. Na szczęście, aż tak radykalne kroki nie będą konieczne, jeśli zastosuje się wcześniej jeden z dostępnych w sprzedaży preparatów chroniących włosy przed zbyt wysoką temperaturą.
Na rynku nie brakuje także kosmetyków stworzonych właśnie z myślą o tym, aby nawilżanie włosów było naprawdę skutecznym zabiegiem. Tu na pierwszy plan wysuwają się spraye oraz olejki, które odżywiają zarówno podstawę włosów, jak i ich końcówki. Warto postawić także na odżywki o działaniu nawilżająco-wygładzającym, wzmacniające serum do włosów zniszczonych, a także na szampony zwiększające objętość.

Nawilżanie włosów domowymi sposobami

Również domowe sposoby mogą okazać się wyjątkowo skuteczne, gdy chcemy uporać się z suchymi i zniszczonymi włosami. W tym kontekście należy wspomnieć przede wszystkim o maseczce miodowej powstającej z połączenia czterech łyżek miodu, trzech łyżek oliwy z oliwek oraz dziesięciu kropli oleju rycynowego. Warto stosować ją przynajmniej dwa razy w tygodniu, aby zwiększyć skuteczność kuracji.

biubiu.pl

Udostępnij