magazynapetyt.pl

Strona poświęcona tematyce zdrowia i sportu.

Lifestyle

Jak oszczędzać na podróże? 7 skutecznych sposobów

Jak oszczędzać na podróże? 7 skutecznych sposobów

Podróże dla niektórych osób są celem życia. Inni twierdzą, że je uwielbiają, a jeszcze inni nie mają nic przeciwko turystyce. Większość z tych osób łączy pytanie: jak oszczędzać na podróże? Chcemy udzielić odpowiedzi, która ułatwi gromadzenie środków na regularne wyjazdy w swoje ulubione miejsca,

Oszczędzanie na podróżach codziennych

Wyobraźmy sobie sytuację — mieszkamy w dużej aglomeracji, np. Aglomeracji Śląsko-Dąbrowskiej. Konkretniej rzecz ujmując: w Sosnowcu. Z kolei pracujemy w Katowicach. Chcąc codziennie dojeżdżać do pracy autem, musimy się liczyć z wydatkiem ok. 45-50 zł. Jeśli dogadamy się z osobami z pracy, możemy wynająć busa w Sosnowcu. 

Alternatywą może być transport zorganizowany. Wystarczy porozmawiać ze znajomymi z pracy na temat wspólnych przejazdów. Wynajem busa na pewno wyjdzie o wiele taniej niż przejazd własnym samochodem. 

Wynajem busa Katowice — sprawdź ile to kosztuje

Każdego miesiąca różnicę, która zostanie w naszym portfelu, będziemy mogli przeznaczyć na przyszłe zaplanowane wyjazdy. Choć pomysł ten może wydawać się lekko absurdalny, to w skali całego roku, może się okazać, że uzbieraliśmy na lot budżetowymi liniami w interesujące nas miejsce w Europie.

Konsekwentne odkładanie

Chcąc mieć budżet, którego celem jest organizacja wycieczek turystycznych, warto konsekwentnie zbierać pieniądze. Regularnie, miesiąc w miesiąc odkładać określoną kwotę do skarbonki lub w dowolne inne miejsce. Ważne, aby nie było zbyt łatwego dostępu do pieniędzy, bo niekiedy wydanie ich może być kuszącą perspektywą. 

 W kwestii odkładania można wprowadzić sobie określony zwyczaj — np. rezygnować z co drugiego wyjścia na imprezę. Może to wymagać pewnej samodyscypliny, ale jeśli faktycznie zależy nam na częstych podróżach, wtedy na pewno znajdziemy wystarczające pokłady silnej woli. 

Dokładne planowanie codziennych wydatków

Jeśli nasz budżet codzienny będzie uwzględniał szczegółowe planowanie — wolne od spontanicznych zachcianek, wtedy dość szybko zauważymy, że sumy odkładane na podróże coraz szybciej rosną. 

Najlepiej stosować listy zakupów — na początku miesiąca dokładnie zaplanować każdy większy wydatek, a jeżeli chodzi o te bieżące, zwłaszcza spożywcze — trzymać się szczegółowo listy zakupów przygotowanej jeszcze przed wyjściem z domu. 

Wychwytywanie szalonych okazji

Trzeba pamiętać, że oszczędzanie może przyjmować różne formy. Jedną z nich jest po prostu szukanie tanich wyjazdów. Dziś mamy tutaj nieograniczone pole do popisu — możemy korzystać z wyszukiwarek lotów promocyjnych, jak również korzystać z popularnych portali z bazą noclegową. Tam także często pojawiają się różnego rodzaju promocje. 

Unikanie jedzenia na mieście

Lubimy wychodzić na miasto, by coś zjeść — wynika to ze społecznej natury większości z nas. Niestety regularne jadanie w restauracjach nie sprzyja dynamicznemu budowaniu podróżniczego budżetu. Przeciwnie, każde wyjście sprawia, że jesteśmy w stanie odłożyć mniejszą sumę.

Powstrzymajmy się więc — możemy tutaj przyjąć podobną zasadę jak w przypadku imprez. Wychodzić co drugi raz na miasto. W pozostałych sytuacjach gotować w domu. 

Jak oszczędzać na podróże? — podsumowanie

Jednym przychodzi to łatwiej, inni nie są w stanie odłożyć nawet 10 złotych na swoje turystyczne cele. Niestety bez determinacji i silnej woli, żadne oszczędzanie jest łatwym zadaniem. Warto więc nad sobą pracować, aby móc się cieszyć pięknymi chwilami spędzanymi w naszych ulubionych turystycznych lokalizacjach.

Udostępnij