magazynapetyt.pl

Strona poświęcona tematyce zdrowia i sportu.

Lifestyle

Napoje idealne na piknik

Napoje idealne na piknik

Lato to idealny moment na zrobienie pikniku na trawie pod drzewem. Ważne jednak, aby zadbać o odpowiednie nawodnienie na słońcu. Obawiasz się, że jeśli weźmiesz na piknik szklany dzbanek, to skończy w kawałkach? Najlepszym rozwiązaniem na piknik są dzbanki emaliowane! Emalia to wyjątkowa powłoka, jest neutralna i bezpieczna dla zdrowia niczym szkło, a jednocześnie nie potłucze się w razie upadku! Do zestawu z dzbankiem warto zdecydować się naemaliowane kubki. Naczynia pokryte emalią są dodatkowo bardzo higieniczne, nie posiadają mikro szczelin, w  których mogłyby rozwijać się bakterie.

Woda niegazowana i gazowana

To wybór najbardziej oczywisty! Woda to napój najlepiej nawadniający i gaszący pragnienie. Żaden inny słodki płyn nie powinien zastępować nam, a jedynie być dodatkiem do wody. Szczególnie podczas upałów dobrze jest mieć wodę pod ręką! Jeżeli nie lubisz zwyczajnej wody, możesz zmodyfikować lekko jej smak! Wystarczy kilka listków mięty lub plasterków cytrynki, kostki lodu i cukier lub syrop z agawy!

Mrożona herbata

Mając przenośną lodówkę, możemy wziąć na piknik orzeźwiające, chłodzone napoje. Tak możesz przygotować chociażby herbatę. Wystarczy zaparzyć mocną, czarną herbatę z cukrem i wymieszać. Po dwóch godzinach do wystudzonej herbaty dodajemy sok z cytryny i kostki lodu. Do momentu spożycia dobrze przechowywać napój w lodówce.

Koktajle owocowe

Latem najczęstszą przekąską, po jaką sięgamy, są świeże owoce, możemy je także przemycić w napojach! Takie koktajle wyglądają wyjątkowo w specjalnym słoiku z kranikiem, z którego możemy korzystać, chcąc nalać sobie pysznego napoju. Doskonałe wychodzą koktajle arbuzowe, cytrusowe lub truskawkowe.

Napoje gazowane

Oczywiście, wszyscy wiemy, że słodkie, gazowane napoje są niezdrowe i nie powinniśmy pić ich zbyt dużo, jednak ich orzeźwiający smak doskonale pobudza i sprawia, że mniej odczuwamy opały. Podczas pikniku nic się nie stanie, jeśli pozwolimy sobie na szklankę takiej przyjemności.

Udostępnij