magazynapetyt.pl

Strona poświęcona tematyce zdrowia i sportu.

Lifestyle

Skuteczne metody na lepsze trawienie

Skuteczne metody na lepsze trawienie

Od dłuższego czasu panuje moda na zdrowe odżywianie, uprawianie aktywności fizycznej oraz świetną sylwetkę. Na pierwszych stronach gazet oraz w telewizji widzimy, że ciało musi być idealne, a zarazem zdrowe. Kobiety i mężczyźni, którzy dbają o zbilansowaną dietę nie muszą się martwić o zbędne kilogramy.

Odpowiednia suplementacja

Niestety po czterdziestym roku życia nasz metabolizm bardzo spowalnia. Przez to zatrzymuje się woda w organizmie i bardzo często przybywa nam kilogramów. Wtedy zastanawiamy się co przyspiesza metabolizm. Oczywiście możemy zakupić różnego rodzaju suplementację, która w większym lub mniejszym stopniu pomoże przyśpieszyć nasze trawienie. Czy są one skuteczne tego się dowiemy jeśli je kupimy i będziemy zażywać. Sportowcy oraz osoby, które aktywnie spędzają czas polecają dla przyśpieszenia trawienia uprawiać regularnie aktywność fizyczną. Do tego jeśli nasza dieta będzie zbilansowana to znaczy będzie zawierała wszelkiego rodzaju potrzebne mikro i makro elementy to nie będziemy mieć problemów z zaparciami i tym podobne. Dietetycy zalecają by unikać mocno przetworzonych produktów, a w zamian za to spożywać takie, które pobudzają naszą przemianę materii. Każdy doskonale wie, że czarna kawa oraz mocna herbata, a także ostre przyprawy również powodują przyspieszenie oraz podkręcenie naszego metabolizmu. Oczywiście do suplementacji możemy zaliczyć także szereg ziół, które wspomagają pracę naszych jelit, do takich niewątpliwie należy młody jęczmień.

Aktywność fizyczna i inne sposoby na lepszą przemianę baterii

Jeśli do zbilansowanej i zdrowej żywności dołączymy aktywność fizyczna nawet w minimalnym stopniu to z pewnością po kilku dniach zobaczymy pierwsze efekty na wadze. Warto więc pamiętać o tym, że to właśnie te dwa czynniki są najważniejsze. W sklepach oraz w aptekach na półce znajdziemy także różnego rodzaju herbatki ziołowe, które także pomogą w przemianie materii. Jednak muszą być one stosowane regularnie czyli systematycznie. W walce z nadprogramowymi kilo gramami po mową także różnego rodzaju zabiegi w salonach kosmetycznych. Takie, które wykorzystują fale radiowe RF są szczególnie polecane właśnie do przyspieszenia przemiany materii. Usuwanie toksyn z naszego organizmu poprzez wykonywanie codziennego masażu na sucho lub na mokro także pobudza nasz metabolizm. Jest wiele możliwości dbania o zdrową sylwetkę. Najważniejsze to wsłuchiwać się w swój organizm i wiedzieć czego mu potrzeba by utrzymać go w zdrowiu. Przy tym wszystkim należy pamiętać o wypoczynku, unikaniu sytuacji stresogennych oraz odpowiedniej ilości głębokiego snu.

Udostępnij