magazynapetyt.pl

Strona poświęcona tematyce zdrowia i sportu.

Zakupy

Jedzenie do pracy

Jedzenie do pracy

Regularne posiłki stanowią podstawę zbilansowanej diety. Szczególnie, gdy wykonujemy wysiłek fizyczny albo pracujemy umysłowo, istotnym jest aby zaopatrzyć organizm w kalorie potrzebne do wykonywanych aktywności. Dlatego jedzenie do pracy powinno być bogate we wszelkie składniki odżywcze oraz witaminy. Standardem wśród wielu osób stało się to, iż na śniadanie do pracy nosi się samodzielnie zrobione kanapki, które obecne są w wielu konfiguracjach i smakach. Jedne bardziej wartościowe, a inne z kolei mniej.

Chleb ze sprawdzonej piekarni

Warto jednak zastanowić się nad polepszeniem swoich nawyków żywieniowych, a klasyczną kanapkę zastąpić czymś równie wygodnym oraz pożywnym. Nie oznacza to jednak, iż musimy całkowicie rezygnować z pieczywa. Równie dobrze może być ono doskonałą bazą dla innych interesujących posiłków. Wybierając odpowiednie pieczywo należy jednak pamiętać, aby zakupić je w sprawdzonej piekarni, która oferuje w pełni wartościowy wypiek i nie posiada tyle sztucznych składników co wypieki oferowane w dyskontach, a także nie jest ono mrożone na żadnym z etapów produkcji.

Wykorzystując pieczywo możemy przygotować wiele szybkich i sprawdzonych potraw, które doskonale sprawdzą się jako jedzenie do pracy. Poza tradycyjnymi kanapkami, można z niego stworzyć smaczne sałatki, muffinki, kotleciki albo nawet placuszki. Warto wspomnieć, iż nic nie stoi na przeszkodzie aby wykorzystać czerstwy chleb, dzięki czemu unikniemy jego zmarnowania. Pokrojone w kostkę pieczywo idealnie sprawdzi się do jajecznych muffinek czy jako grzanki, które z powodzeniem można dodać do sałatek. Na bazie czerstwego chleba stworzymy również chlebowe placki.

Posiłki dla kierowców

Pracując jako kierowca należy wystrzegać się częstego stołowania na stacjach benzynowych, ponieważ z łatwością przyczyni się ono do otyłości. Warto więc zastąpić śmieciowe jedzenie własnoręcznie przygotowanymi daniami, np. wrapem z tuńczykiem i warzywami w sosie jogurtowym. Warto zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, gdyż odwodnienie przyczyni się do obniżenia koncentracji. Dlatego należy pić często wodę bez sztucznych dodatków.

Porady dla pracujących na zmiany

Pracując na zmiany należy zadbać o posiłek, który będzie posiadać wszystkie potrzebne składniki odżywcze, ponieważ taki tryb pracy potrafi zaburzyć funkcjonowanie zegara biologicznego. Idealnie nadadzą się do tego kanapki, które w swoim składzie będą posiadać odpowiednią ilość warzyw i mięsa.

Istotnym jest również, aby dieta była bogata w owoce. Jabłko albo banan w pracy doskonale wpłynie na samopoczucie oraz doda organizmowi odpowiednich witamin.

Udostępnij