magazynapetyt.pl

Strona poświęcona tematyce zdrowia i sportu.

Sport

Na co działają pompki

Na co działają pompki

Smukłe, wysportowane i jędrne ciało to marzenie wielu osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Wprowadzając zmiany w dotychczasowym trybie życia należy w pierwszym kroku zadbać o odpowiednią dietę. Powinna być ona bogata w błonnik, który zapobiega zaparciom i napadom głodu oraz w białko, które jest głównym budulcem mięśni.

Czego unikać?

Dobrze jest zrezygnować z tłustych, smażonych potraw na rzecz dań przygotowywanych na parze oraz pieczonych w piekarniku. Mięso drobiowe można bardzo szybko ugotować w wywarze warzywnym. Do każdego posiłku należy dodać sporą ilość świeżych warzyw bądź owoców.
Warto także wyeliminować dania wysoko przetworzone, słodycze, słodkie napoje, soki oraz słone przekąski. Puste kalorie niestety nie dają uczucia sytości, a dodatkowo są źródłem szkodliwych tłuszczy oraz cukrów prostych. Batoniki, cukierki oraz chipsy są niestety bogate w barwniki, substancje konserwujące oraz sód.

Regularne picie wody

Bardzo ważne jest regularne picie wody. Dzienne zapotrzebowanie wynosi około dwóch litrów. Aby urozmaicić neutralny smak wody można dodać do niej plasterek cytryny, ćwiartkę limonki, odrobinę startego imbiru bądź kilka listków mięty. Chcąc pobudzić trawienie do butelki z wodą dobrze jest wsypać łyżeczkę kurkumy oraz szczyptę czarnego pieprzu.
Po intensywnym treningu można wypić również odżywkę białkową bądź napój zawierający elektrolity.
Oczywiście aby uzyskać szybko pożądany efekt w parze z dietą powinna iść regularna aktywność fizyczna. Wiele kobiet zastanawia się, na co działają pompki.
Regularne wykonywanie pompek wzmacnia ramiona oraz górny odcinek pleców. Dla pań idealną alternatywą jest deska, która jest prostym ćwiczeniem, a bardzo szybko przynosi doskonałe rezultaty.

Siłownia, basen i aplikację do treningu

Osoby, które potrzebują mobilizacji i nie chcą ćwiczyć w samotności powinny wykupić karnet na siłownię bądź basen. Grupowe ćwiczenia mają wiele zalet, gdyż umożliwiają poznanie nowych osób oraz gwarantują świetną zabawę w grupie. Ćwiczenia w zespole to wzajemna mobilizacja i duże wsparcie w gorszych momentach.
Dobrym rozwiązaniem może okazać się również wykupienie dostępu do platformy treningowej. Dostępne tam zestawy ćwiczeń najczęściej są opracowywane przez popularnych trenerów i dietetyków. Treningi trwają kilkadziesiąt minut i pobudzają do pracy całe ciało. Ćwicząc regularnie pierwsze efekty ciężkiej pracy można zauważyć już po kilku tygodniach.
Coraz częściej renomowani dietetycy dopuszczają w jadłospisie swoich podopiecznych niewielkie odstępstwa, aby uniknąć groźnym napadom głodu i zachować zdrowy balans.

Udostępnij